Uppsala Summer Zone

Planera för vårens friluftsdag eller idrottslektioner. Uppsala Summer Zone erbjuder en mängd aktiviteter.

Uppsala Summer Zone vid Studenternas bandyplan erbjuder aktiviteter som till exempel innebandy, basket, minitennis, handboll, volleyboll, dans, schack och mycket mer. Det är bara er fantasi som sätter gränser.

Under perioden 23 maj–8 juni klockan 8–16 håller Uppsala Zone öppet för skolor att boka ytan för aktiviteter. Personal från Fritid finns på plats. Fritidsbanken har öppet för utlåning av bollar, inlines, racketar, brädspel och mycket mer.

Under perioden 17 augusti–1 september är det åter igen öppet för skolor
att boka klockan 8–16.

För bokning, priser och information kontakta bokning@uppsala.se
eller ring 018-727 13 90

Läs mer på uppsala.se/kampanjsidor/uppsala-summer-zone/

 

10 mars 2023